Gabriela Hodacka jest także członkinią Koła Naukowego Technologii Materiałów Nanostrukturalnych i Bionanotechnologii. Gabriela Hodacka została laureatką własnego programu stypendialnego Politechniki Krakowskiej. Projekt IMPACT z ERASMUS+ finansowany jest przez Europejską Agencję EACEA (Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego) Unii Europejskiej. Promuje on otwarty dostęp do materiałów edukacyjnych, dokumentów i mediów audiowizualnych, opracowanych i wyprodukowanych w czasie trwania projektu. Budowanie silnych relacji partnerskich i biznesowych pomiędzy absolwentami Politechniki Krakowskiej oraz poszukiwanie płaszczyzn do współpracy z Alma Mater to główne cele Klubu Biznesu Politechniki Krakowskiej.
- Wspominając niezwykłe osiągnięcia sportowców z PK można było ponownie poczuć emocje, które towarzyszyły tegorocznym zmaganiom na sportowych arenach.
- W wernisażu poza studentami i uczestniczyli m.in.
- Zł, udało się pozyskać finansowanie (ok. 155 tys. zł) ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „REG – region uczący się”.
- Następnego dnia odbyło się wręczenie Aktu nadania tytułów z procesją na nabożeństwo odznaczenia w kościele w Vassa lub wydarzenie świeckie odbywające się w miejscowym ratuszu.
Absolwenci Politechniki Krakowskiej znów na szczycie. A właściwie – na dwóch
Przypomnijmy, że naukowcy Politechniki Krakowskiej badają technologie wodorowe od ponad 40 lat. Dzięki tak bogatemu dorobkowi uczelnia zyskała pozycję wiodącego w kraju ośrodka w tematyce wodorowej rewolucji energetycznej. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że nasi naukowcy przystosowali tłokowy silnik spalinowy do zasilania wodorem. Już w ten weekend Małopolskie Centrum Nauki „Cogiteon”, zlokalizowane w Czyżynach, oficjalnie dołącza do grona regionalnych instytucji nauki i kultury. Zadaniem „Cogiteonu” jest edukacja społeczeństwa zorganizowana w przystępny sposób – przez zabawę, angażowanie w samodzielne lub zespołowe eksperymenty naukowe, projekty badawcze i społeczne. Wśród atrakcji towarzyszących otwarciu nowego centrum nie może zabraknąć aktywności naukowych.
Jak rewitalizować kanały wodne z szacunkiem dla środowiska? Ekspercka ocena z PK dla inwestycji na Odrze
W infrastrukturę badawczą, bazę mieszkaniową dla studentów i rewitalizację naszych kampusów. Chcemy utrzymać wysokie kategorie naukowe w ewaluacji i mamy ambicje, by Politechnika Krakowska znalazła się wkrótce w gronie uczelni badawczych. Nowe przestrzenie laboratoryjne planujemy w Czyżynach i przy ul. Warszawskiej, duże remonty przejdą nasze akademiki.
Karol jest twórcą projektu „Oparcie ustroju nośnego wyspy fotowoltaicznej na ramach poprzecznych hali stalowej”. W kategorii doktorantów najlepszy okazał się poster autorstwa mgr. Krystiana Leskiego z Koła Naukowego Procesów Fluidyzacyjnych, pn. „Assessment of the application of multicomponent fluidized beds in the thermal conversion of waste biomass”.
Dramatyczne skutki ostatniego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii sprawiły, iż wróciło pytanie o to, w jaki sposób skutecznie zabezpieczać budynki na wypadek tak gwałtownych zjawisk sejsmicznych? Pomoc w tej sprawie zaoferować mogą naukowcy Politechniki Krakowskiej, którzy opracowali technologię polimerowych złączy podatnych. Prof. Arkadiusz Kwiecień z Katedry Mechaniki Budowli i Materiałów Wydziału Inżynierii Lądowej PK, tłumaczył ostatnio na antenie Radia Kraków zalety oferowanego rozwiązania. Ten ostatni, odnosząc się do inicjatywy bardzo życzliwie, stwierdził nawet, że rząd nosi się z myślą utworzenia trzeciej politechniki, a „(…) sprawę tą kilkakrotnie ponaglał b. Minister handlu i przemysłu Pan inż.
Zwycięzca politechnicznej rywalizacji zgarnie laptopa i 2 tys. Mając na uwadze szerokie możliwości i obszary do współpracy, plinko balls Politechnika Krakowska oraz Instytut Techniki Górniczej KOMAG, Instytut Badawczy, na mocy zawartego 1 marca porozumienia, wskazały różne formy kooperacji. Poza wymianą wiedzy i doświadczeń, uwzględniono inicjowanie i prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych oraz promowanie ich wyników, w tym innowacyjnych rozwiązań technologicznych. PK i ITG chcą wspólnie aplikować o projekty badawcze, a także prowadzić doradztwo naukowo-badawcze, konsultacje techniczno-technologiczne i przygotowywać ekspertyzy. Instytucje z Krakowa i Gliwic chcą też współdziałać w kształceniu studentów i doktorantów, również poprzez organizowane dla nich staży i praktyk. W planach jest ponadto organizowanie szkoleń, kursów i konferencji naukowych.
NCN ogłosiło wyniki konkursu OPUS 22 + LAP/WEAVE. PK realizuje wspólny projekt z naukowcami ze Słowenii
Inauguracji dokonały ówczesne władze — rektor PK prof. Marcin Chrzanowski, dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Stanisław Michałowski oraz dyrektor Biblioteki PK Marek Górski. Kierownikiem jednostki został Piotr Pitala, który pełnił tę funkcję przez czternaście lat. „Polscy wynalazcy dawniej i dziś” to trzyetapowe przedsięwzięcie. Obecnie na Plantach prezentowany jest drugi etap wystawy.